2. kapitola

5. května 2012 v 18:07 | Eliza |  Another fire
Dneska jsem napsala ještě jednu kapitolu, takže zase mě potěží každý ohlas a doufám, že se Vám kapitola bude líbit. Jinak jsem si vědoma, že je kratší, ale pochopte, co bych neudělala pro dramatičnost :D.


"Teresa Hollowová!"
Jméno se rozneslo po celém náměstí a všechny dívky se viditelně uvolnily. I já a Melly. Tu dívku, co byla vylosována jsem ani neznala. Už jsem jen úlevně čekala, až se letošní splátkyně za 9. kraj dostaví na pódium. V davu se ozíval šum, ale to bylo dle mého názoru normální.
A pak se věci seběhly hrozně rychle. Do davu přiběhli mírotvorci a všichni se rozestoupili. Spousta dívek začala hystericky ječet, ale my ze zadu jsme netušili o co se jedná. Proklestila jsem si cestu dopředu a snažila se najít příčinu toho povyku.
Pak jsem to uviděla země kolem mírotvorců byla pokryta krví a uprotřed leželo dívčí tělo. Mírotvorci začali hledat vysílačky a hlásili nějaké kódy. Když se trochu rozestoupili, uviděla jsem konečně dívce do tváře. Viděla jsem si ve škole, byla asi o rok starší. A byla to Teresa Hollowová.
Jeden z mírotvorců vyběhl na pódium k Lawinii a něco jí tiše sdělil. Rozčilení v jejím výrazu dávalo jasně najevo, že tohle se němělo stát v jejím kraji. Ale sebrala se docela rychle.
"Jelikož je slešna Hollowová...zdravotně indisponována, musíme vylosovat náhradní splátkyni" zahalasila do mikrofonu.
Přísahala bych, že v tu chvíli více než polovina náměstí zamrzla na místě. Rodiče se znovu poděšeně dívali na své dcery a ty pro změnu sledovaly Lawinii, jak šátrá rukou v kouli s lístečky.
Uvnitř mě všechno ztuhlo, ale byla jsem schopná racionálně myslet. Uklidňovala jsem se, že to, že losují další splátkyni ještě nutně neznamená, že to budu já. Lawinia v ruce vítězoslavně držela papírek se jménem a pomalu ho otevřela. Usmála se, pohlédla do davu a nahlas přečetla jméno. Jméno někoho, kdo pravděpodobně brzy zemře.
"Sydney Johnsonová!"
Moje jméno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hermionka♥Sbéčko♥ Hermionka♥Sbéčko♥ | Web | 6. května 2012 v 9:50 | Reagovat

Ou..tak to je dost drsný,ale fakt odbrá :D :-D  :-)

2 Flexi Flexi | Web | 14. října 2012 v 11:47 | Reagovat

páni, začátek a už teče krev :-D tak to abych četla dál, krváky jsou moje specialita :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama